Realizacje

Inwestycje zrealizowane przez inwestora:

Inwestor działa na europejskim rynku nieruchomości od około 20 lat. Inwestuje zarówno w nieruchomości niezabudowane jak i w nieruchomości zabudowane. Nabyte budynki są remontowane, często też przebudowywane tak, by sprostać nowym wymaganiom i ich zmienionemu przeznaczeniu. Działalność Grupy koncentruje się obecnie na terenie Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Włoch, Szwecji, Stanów Zjednoczonych i Polski.

Na stronie internetowej spółki Consultancy and Advisory Bureau Limited (www.cabltd.co.uk) umieszczona jest lista najważniejszych realizacji budowlanych na terenie Wielkiej Brytanii. Są to w przeważającej większości budynki użytkowe – powierzchnie biurowe i handlowe. Prawie całość zrealizowanych inwestycji została już sprzedana nowym nabywcom. Część nieruchomości funkcjonuje w systemie wynajmu długoterminowego – wielokrotnie najemcami lokali są instytucje administracji publicznej.

W Szwajcarii zdjęcia i szczegóły najnowszego projektu dostępne są na stronie Spółki Immofan SA (www.immofan.ch).

Najciekawsze realizacje Grupy to:

Na terenie Włoch wybudowano miedzy innymi osiedle domów jednorodzinnych w miejscowości Rivoli k. Turynu. Jest to kompleks wolnostojących willi, z których każda wyróżnia się odrębnym detalem architektonicznym (projekty spersonalizowane).
W szwedzkim, nadmorskim Malmö, Inwestor kończy obecnie przedsięwzięcie inwestycyjne, które polega na remoncie i przebudowie zabytkowej kamienicy zlokalizowanej w ścisłym centrum starego miasta, w bliskim sąsiedztwie dworca kolejowego. Remont elewacji przeprowadzono dbając o pozostawienie pięknych detali zdobiących wejście i okna kamienicy. Obiekt zyskał nowe przeznaczenie: częściowo będzie to 3-gwiadkowy hotel, częściowo apartamenty o wysokim standardzie. Trwają negocjacje umów długoterminowych z najemcami lokali.

Na terenie Szwajcarii, w jednym z jej najbardziej malowniczych i bogatych kantonów (Ticino), w Agno, w drugiej połowie 2011 roku oddano do użytku spory kompleks mieszkalno-użytkowy – Residenza La Monda. Kompleks składa się z trzech budynków wielopiętrowych. Apartamenty mieszkalne oraz powierzchnie biurowe zrealizowano w standardzie „pod klucz” z wysokiej jakości materiałów oraz z wykorzystaniem najnowszych technologii służących ochronie środowiska (szczególnie w zakresie ogrzewania i wyciszenia lokali). Kompleks znajduje się w niedalekiej odległości od głównej drogi, stacji kolejowej i lotniska obsługującego codzienne połączenia z Zurychem i Genewą. W części lokali użytkowych mieszczą się biura największych spółek grupy: Heliting SA i Zheling SA.

Poprzednia siedziba spółek – Stabile Al Ponte – znajduje się w sąsiednim Massagno i jest obecnie obiektem mieszkalno-użytkowym o wysokim standardzie, oddanym całkowicie na wynajem.

Zdjęcia opisanych obiektów dostępne są powyżej. Pozostałe zdjęcia znajdują się na wskazanych stronach internetowych.


Polski
Angielski